Spotkanie Przedświąteczne "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia".

Spotkanie Przedświąteczne "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia".

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, który kojarzy nam się z choinką, zapachem pierników, smacznymi daniami wigilijnymi oraz bliskimi naszemu sercu osobami, z którymi je spędzamy. Powinniśmy w tych szczególnych dla nas dniach umieć dzielić się bliskością, czułością i dobrem z innymi, nie tylko tymi, dla których zawsze jesteśmy w stanie zrobić tak wiele. W ramach szerzenia tej pięknej powinności, uczenia się tradycji świątecznych i chęci zbliżenia się do siebie nawzajem uczniowie Ośrodka corocznie biorą udział w spotkaniu poświęconemu Tradycjom Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego z myślą o nich w dniach od 06.12 do 22.12.2021r. w naszym Ośrodku odbyły się spotkania przedświąteczne w poszczególnych klasach.  Przy pomocy prezentacji multimedialnej zostały przedstawione i omówione zwyczaje świąteczne. Uczniowie wymieniali się między sobą informacjami, spostrzeżeniami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych w ich domach dawniej i tych, które zachowały się do dzisiaj. W trakcie spotkania wychowankowie sporządzali pierniczki i ciasteczka oraz wykonywali dekoracje świąteczne.

Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia oraz SPDP w ramach zajęć praktycznych i gospodarstwa domowego sporządzili tradycyjne potrawy i wypieki wigilijne, które zaprezentowali i skosztowali podczas wspólnego spotkania klasowego.

Spotkania te, pomimo iż odbyły się w zmienionej formie, ponieważ organizowane były w poszczególnych klasach przy zachowaniu reżimu sanitarnego,  przebiegały w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

22 grudnia 2021