Nietypowe zakończenie roku szkolnego 2019/20

Powiększ
Nietypowe zakończenie roku szkolnego 2019/20

Dobrnęliśmy do końca roku szkolnego. Ten dzień powinien być radosnym wydarzeniem. Jednak  w tym roku szkolnym był inny niż zwykle, nietypowy, w cieniu pandemii, bo zamiast cieszyć się z pożegnania było pusto i cicho. Wszyscy woleliby chyba się spotkać razem, wrócić do szkolnej ławki, poplotkować, po prostu pobyć z drugim człowiekiem. Właśnie teraz przekonaliśmy się, jak nieoceniony w edukacji jest bezpośredni kontakt ucznia z nauczycielem i nawiązywanie wzajemnych relacji.

Przez cały rok pracowaliśmy wytrwale, zarówno nauczyciele jak i rodzice, ale przede wszystkim uczniowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny zakończył się dla nas zwieńczeniem zmagań edukacyjnych i zadowoleniem z osiągniętych wyników. Kształcenie na odległość nie funkcjonowałoby tak dobrze, gdyby nie pomoc i wielkie zaangażowanie ze strony Rodziców, którym za trud, energię i wsparcie ogromnie dziękujemy.

W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbyła się tradycyjna uroczystość, związana z zakończeniem roku szkolnego. Nasi nauczyciele pożegnali się ze swoimi podopiecznymi na spotkaniach online, a tylko nieliczni byli po odbiór świadectwa szkolnego w wyznaczonym terminie. Pożegnaliśmy absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Podstawowej. Spotkanie odbyło się zgodnie z procedurami i wytycznymi GIS oraz MEN, które cały czas obowiązują na terenie Polski we wszystkich placówkach oświatowych (maseczki, utrzymywanie odstępu między osobami).

Naszym absolwentom życzymy pomyślności w dorosłym życiu. Dziękujemy za wszystkie chwile spędzone razem z nami, za trud nauki, za uśmiech, za to, że staliście się częścią historii SOSW w Dobrej. Pamiętajcie o nas …

Wszystkim pozostałym uczniom życzymy udanych wakacji. Odpocznijcie od codziennych obowiązków i od komputerów! Nabierzcie siły oraz natchnienia do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

26 czerwca 2020