Wycieczka

Powiększ
Wycieczka
W dniu 01.10.2019r.  uczniowie klasy I i III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach zajęć ogrodniczych, gospodarstwa domowego oraz zajęć stolarskich, wzięli udział w dydaktycznej wycieczce do gospodarstwa rolnego p. E. Żabówki oraz warsztatu stolarskiego pana G. Żabówki z Dobrej. 

Celem wycieczki była obserwacja prac polowych w okresie jesiennym, rozpoznawanie roślin  na polach uprawnych i grządkach warzywnych, kształcenie postawy szacunku dla ludzi i przyrody jak również przygotowanie potraw z wykorzystaniem grilla.

Podczas z rozmowy z gospodarzem uczniowie dowiedzieli się, jakie konieczne prace wykonuje się w polu jesienią, rozpoznawali maszyny rolnicze oraz warzywa pozostające jeszcze na grządkach.

Uczniowie z klasy III SPDP  w ramach zajęć gospodarstwa domowego przygotowali kiełbaskę, korzystając z udostępnionego przez gospodarza grilla.

Wycieczka dostarczyła wiele cennych informacji z zakresu prac polowych, praktycznej wiedzy dotyczącej pielęgnacji i  zbioru warzyw. Uczniowie dowiedzieli się jakie przetwory można zrobić wykorzystując warzywa z własnej grządki.

Drugą częścią wycieczki była wizyta uczniów w warsztacie stolarskim. Celem tej wizyty było zapoznanie się z pracą stolarza. Pan Grzegorz wyjaśnił, jakich materiałów i narzędzi używa się w warsztacie stolarskim i jakiego rodzaju sprzęty się wykonuje.  Rozmowa ze stolarzem okazała się bardzo ciekawa i przyczyniła się do utrwalenia zdobytej wcześniej wiedzy.

Serdecznie dziękujemy za gościnność właścicielom gospodarstwa rolnego oraz warsztatu stolarskiego.

1 października 2019