Skład Rady Rodziców

• s. U. Pasztelaniec
  • D.Listoś
  • B. Sulima

Rada Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej jest samorządną reprezentacją ogółu rodziców i opiekunów prawnych wychowanków ośrodka. Radę stanowią, wybrani po jednym, przedstawiciele rodziców i opiekunów prawnych uczniów danej klasy.

Jako Rada Rodziców współpracujemy z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz pozostałymi pracownikami naszego ośrodka. Współtworzymy szkolny program wychowawczy oraz program profilaktyki. Opiniujemy pracę nauczycieli ubiegających się o awans.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek i darowizn. Przeznaczone są one głównie na wyprawki dla nowych uczniów, nagrody w konkursach i zawodach sportowych oraz na zakończenie roku szkolnego.

Jako Rada Rodziców mamy realny wpływ na funkcjonowanie szkoły, jako środowiska, w którym nasze dzieci spędzają wiele godzin dziennie i któremu powierzyliśmy odpowiedzialność za ich edukację.