Kodeks TIK

SZKOLNY KODEKS TIK /Technologia Informacyjno-Komunikacyjna/

OBOWIĄZUJĄCY W SOSW W DOBREJ

1. Nauczyciele i uczniowie mogą korzystać na swoich lekcjach z pracowni komputerowej, gdy nie odbywają się w niej lekcje informatyki.
  2. Nauczyciele mają także do dyspozycji dwa laptopy, sieciowe urządzenie wielofunkcyjne, tablicę interaktywną, dwa projektory multimedialne i ekran projekcyjny.
  3. Nauczyciele na swoich lekcjach zachęcają uczniów do korzystania z zasobów TIK.
  4. Nauczyciele i uczniowie zaznaczają źródło pochodzenia materiałów pobranych z internetu.
  5. Uczniowie przestrzegają zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  6. Nauczyciele - wychowawcy prowadzą zajęcia TIK w internacie.
  7. Uczniowie którzy posiadają własny sprzęt mobilny korzystają z wewnątrzszkolnej sieci Wi-Fi.
  8. Wszyscy nauczyciele i uczniowie korzystają ze strony internetowej SOSW w Dobrej.
  9. Nauczyciele i uczniowie dbają o sprzęt komputerowy w szkole oraz bezpieczeństwo danych i informacji dotyczących szkoły.